SolidCAM, torna ve C eksen torna için makine simülasyonları dahil yüksek kabiliyetlere sahiptir. Frezede olduğu gibi, kalan talaş işleme özelliği mevcuttur, operasyon şablonları tanımlayarak otomasyonu sağlayabilirsiniz, bilinen takım firmalarının tablolarına ulaşıp takım değerlerini otomatik almanızı sağlar ve tüm torna döngülerini destekler.

Güçlü C eksen torna modülü, freze ve torna operasyonlarının aynı ortamda programlanmasına olanak sağlar. 2 eksenden 5 eksene kadar frezeleme işlemleri mümkündür. SolidCAM 5-Eksen(XYZCB) ve Sub – Spindle desteğini C eksen torna modülünde sunar.

8c2348334e

Multi-Turret Synchronization(Çoklu-Taret Senkronizasyonu)


Çoklu-Taret Senkronizasyonu için güçlü komutlar sunar. Tüm işleme zamanlarının sergilendiği ve işleri senkronize etmek için bir senkronizasyon çubuğunun bulunduğu basit ve kullanımı kolay bir arayüz sunar.Bu arayüzde operasyonları kolaylıkla senronize ederek sonucu görsel tezgah simülasyonunda kontrol edebilirsiniz.

coklu-tornalama

 Balanced Turning(Balans Tornalama)


Özellikle uzun ve hassas parçalarda, parçada oluşan balansı engellemek için üst taret ve alt taretin senkronize olarak çalıştığı tornalama operasyonudur.

balanced-turning