PAS CMM Inspection

53

 İmalat Sürecinde Tam Zamanlı Kontrol


impeller_5x_7z3a1760

PASCMM Yazılımı tasarım sürecinde gerçek zamanlı CMM programlama ve değerlendirmeler sunarak kontrol edilebilirlik konusunda imalat süreçlerinin hızlanmasına katkıda bulunur. Çok fazla uzmanlık gerektirmeden ölçülecek parça üzerinde birkaç tanımla yaparak parçanın programlanması sağlanabilir.

PASCMM Yazılımı tasarım sürecinde gerçek zamanlı CMM programlama ve değerlendirmeler sunarak kontrol edilebilirlik konusunda imalat süreçlerinin hızlanmasına katkıda bulunur. Çok fazla uzmanlık gerektirmeden ölçülecek parça üzerinde birkaç tanımla yaparak parçanın programlanması sağlanabilir.

Otomatik unsur tanıma modülü sayesinde parça üzerindeki tüm unsurları tanır ve bunlara göre probe yolları oluşturur. PAS Inspection çevrimdışı çalışan bir çözüm olması sebebiyle CMM makinasının kullanımını en verimli hale getirirken, dinamik çarpma algılama ve önleme ve parçada yapılan mühendislik değişimlerini yönetebilen bir çözümdür. PAS Inspection bugüne kadar binlerce firmanın ölçü kontrol süreçlerindeki zaman sıkışıklıklarını çözmüş, ürün teslim zamanlarını kısaltmış ve maliyetlerini önemli ölçüde azaltmıştır. PAS CMM Inspection, PAS Inspection Lifecycle Management çözümünün bir parçası olmasına karşın bağımsız olarak da satın alınabilen bir modüldür.

Güçlü ve Esnek Post Prosesor Seçeneği 


Güçlü ve esnek post prosesor seçeneği ile piyasadaki CMM cihazlarına ”dmis” kodları üretebilirsiniz. PAS CMM Inspection içerisinde oluşturulmuş programları istediğiniz CMM cihazında çalıştırabilirsiniz.

Arge Departmanlığınzıla İşbirliği Yapın ve Fikirlerinizi Paylaşın 


CATIA, UG NX, PRO/E ve Solidworks programlarından gelen GD&T ve PMI’ları otomatik olarak PAS Inspection yazılımına entegre edebilirsiniz. CMM programı yaparken nominal ölçülerin manuel girişlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Parçada revizyon olduğu takdirde otomatik olarak CMM programlarınıza yansıtabilirsiniz.

 

 

CMM Cihazınıza Değil Ölçümlerinize Odaklanın 


Bir Kalite Kontrol yazılımından çok daha fazlası olan PASCMM Inspection parça teknik resimlerinin balonlanması, CMM programlarının oluşturulması ve raporlanması konularına kadar uzanan tüm süreçlerinizi yönetmenizi sağlar.

Fikstürlerinizi ve Bağlama Aparatlarınızı Tanımlayın 


Fikstür Mengene tabla vb. tüm bağlama apartalarınızı programda tanımlayarak setup sürelerinizi kısaltın ve daha güvenli takım yolu oluşturun.

Gelişmiş Prob Kütüphanesi


Kullandığınız standart, yıldız veya eklemli prob’ları PAS Inspeciton programına tanımlayabilirsiniz. CMM cihazı üzerinde gelen prob ucu modül istasyonu ile bu probları otomatik olarak çağırarak kesintisiz ölçümler yapabilirsiniz.

Çarpma ve Çakışma Analizi


CMM cihazınızı kullandığınız CAD programında tasarladıktan sonra PASCMM içerisinde bunu tanıtarak makine simülasyonları ile gerçekçi doğrulamalar yapın. Program içerisinde dinamik çarpma algılama ve önleme kabiliyeti sayesinde daha güvenli prob yolları oluşturun

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here