Broşür İndir


PASCMM, SolidWorks ortamında kusursuz bir şekilde direkt olarak parça teknik resmini balonlayabilmekte, modeli tüm ölçü kontrol gereksinimlerine göre analiz edebilmekte, ölçüleri ve diğer tüm GD&T’leri doğrulmakta ve parça üzerinde yapılacak tüm mühendislik ve tasarım değişimlerini desteklemektedir. Modeli ve tüm ölçü kontrol süreci gereksinimlerini kendi arayüzünde çözümleyerek herhangi bir CMM cihazına göre programlayabilir ya da bu teknik resimden gelecek ölçülere göre FAI ve Muayane planlarını otomatik oluşturabilir. Parça revizyona girdiği anda teknik resim üzerindeki balonlar güncellenebilir ve buna bağlı olarak probe yolları otomatik güncellenebilir.

 

 

 

 


 

Solidworks Teknik Resimlerinizi Otomatik Balonlayın 

Akıllı detaylandırma araçları sayesinde Solidworks’ te oluşturulan teknik resim hatalarını otomatik bulur ve kendi içinde düzeltir. PASCMM ortamında değerlendirilen datumlar, geometrik toleranslar ve ölçüler MIL‐STD‐31000A, ASME Y14.41, ISO 16792, DIN ISO 16792 ve GB/T 24734
gibi en etkili sektör standartlarına uyum sağlamalarına yardımcı olur.

İster üretim tesisi bünyesinde yer alan kalite kontrol departmanından isterse dışarıdan ölçüm hizmeti alınan başka bir kalite kontrol ofisinden gelsin; tüm ölçüm sonuçları, SolidWorks kullanan mühendisler ve ölçü kontrol teknisyenleri tarafından hazırlanan ölçü kontrol planına tam uyumlu olacak, herhangi bir veri dönüşümüne ya da yorumlamasına gerek duymadan, iletişimsizlikleri ve zaman kayıplarını ortadan kaldıracaktır.

 


SolidWorks MBD ile Tam Entegrasyon

MBD; SOLIDWORKS 3B ortamındaki ürün modelleri, ölçümlendirmeler, geometrik toleranslar, yüzey işlemleri, kaynak sembolleri, malzeme listesi, bilgi notları, tablolar, notlar, Meta özellikler ve diğer detaylandırmalar gibi verileri kullanarak CMM programlarınızı hızlıca oluşturabilir ve bunları raporlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 


Güçlü ve Esnek Post Prosesor Seçeneği 

Güçlü ve esnek post prosesor seçeneği ile piyasadaki CMM cihazlarına ”dmis” kodları üretebilirsiniz. PAS CMM Inspection içerisinde oluşturulmuş programları istediğiniz CMM cihazında çalıştırabilirsiniz.

 

 


Fikstürlerinizi ve Bağlama Aparatlarınızı Tanımlayın 

Fikstür Mengene tabla vb. tüm bağlama apartalarınızı programda tanımlayarak setup sürelerinizi kısaltın ve daha güvenli takım yolu oluşturun.

 

 

 

 

 

 

 


Gelişmiş Prob Kütüphanesi

Kullandığınız standart, yıldız veya eklemli prob’ları PAS Inspeciton programına tanımlayabilirsiniz. CMM cihazı üzerinde gelen prob ucu modül istasyonu ile bu probları otomatik olarak çağırarak kesintisiz ölçümler yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 


Çarpma ve Çakışma Analizi

CMM cihazınızı kullandığınız CAD programında tasarladıktan sonra PASCMM içerisinde bunu tanıtarak makine simülasyonları ile gerçekçi doğrulamalar yapın. Program içerisinde dinamik çarpma algılama ve önleme kabiliyeti sayesinde daha güvenli prob yolları oluşturun.