PASCMM

İmalat ile tam zamanlı kontrol

PASCMM; Yazılımı tasarım sürecinde gerçek zamanlı CMM programlama ve değerlendirmeler sunarak kontrol edilebilirlik konusunda imalat süreçlerinin hızlanmasına katkıda bulunur. Çok fazla uzmanlık gerektirmeden ölçülecek parça üzerinde birkaç tanımla yaparak parçanın programlanması yapılabilir. Otomatik unsur tanıma modülü sayesinde parça üzerindeki tüm unsurları tanır ve bunlara göre probe yolları oluşturur. PASCMM çevrimdışı çalışan bir çözüm olması sebebiyle CMM makinasının kullanımını en verimli hale getirirken, dinamik çarpma algılama ve önleme ve parçada yapılan mühendislik değişimlerini yönetebilen bir çözümdür.

Piyasadaki tüm CMM cihazlarını ''offlıne'' programlayın

Güçlü ve esnek post procesor seçeneği ile piyasadaki tüm CMM cihazlarına(DEA, Nikon, Mitutoyo, Wenzel, Coord3, Renishaw) ”.dmis” kodları üretin.

Arge ile Kalite kontrol artık eşzamanlı

CATIA , UG NX , PRO/E ve Solidworks programlarından gelen CAD dataları PASCMM yazılımına direk entegre edebilir. MBD ve PMI formatlarını desteklemesi sayesinde CMM programı yaparken nominal ölçülerin manuel girişlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Parçada revizyon olduğu takdirde otomatik olarak CMM programınıza yansıtabilirsiniz.

Kontrol Edilebilirliği İmalat Sürecinizin Parçası Haline Getirin

Tasarım sürecinde gerçek zamanlı CMM programlama PASCMM yazılımı ile yapılabilir. Gerçek zamanlı değerlendirmeler sunarak kontrol edilebilirlik konusunda imalat süreçlerinizin hızlanmasına katkıda bulunur.

CMM Cihazınıza Değil Ölçümlerinize Odaklanın

Bir kalite kontrol yazılımından çok daha fazlası olan PASCMM parça teknik resimlerinin balonlanması , CMM programlarının oluşturulması ve raporlanması kısmına kadar uzanan tüm bu süreçlerinizi yönetir.

Fisktürlerinizi ve Bağlama Aparatlarınızı Tanımlayın

Mengene, tabla ve bağlama aparatlarını tanımlayarak setup sürelerinizi kısaltın ve daha güvenli takım yolları oluşturun.

Gelişmiş PROB Kütüphanesi

Kullandığınız standart, yıldız veya eklemli prob’ları PAS Inspection programına tanımlayabilirsiniz. CMM cihazı üzerinde gelen prob ucu modül istasyonu ile bu prob’ları otomatik çağırarak kesintisiz ölçümler yapabilirsiniz.

Çarpma ve Çakışma Analizi

CMM cihazınızı kullandığınız CAD programınızda çizin. Daha sonra PASCMM’e tanıtarak katı ve makine simülasyonları ile gerçekçi doğrulamalar yapın. Çizim programınızda tanımladığınız CMM cihazlarınızı PASCMM içerisinde kullanarak , program içerisinde ki dinamik çarpma, algılama ve önleme kabiliyeti sayesinde daha güvenli prob yolları oluşturun.