Broşür İndir


Solidworks ile Entegre Çalışan Sınıfının En İyi CAM Programı

Solidcam yazılımı takım yollarını Solidworks arayüzünde ve tamamen CAD modeline bağlı bir şekilde oluşturur. Solidworks modelinde yaptığımız tüm değişiklikler anında CAM operasyonlarınızı da günceller. CAM operasyonlarının hesaplanması ve kontrol edilmesi esnasında Solidworks Montaj veya parça arayüzünden ayrılmadan çalışabilirsiniz.

 


2.5 Eksen Frezeleme 

SolidCAM 2.5 Eksen frezeleme modülü savunma, havacılık, yedek parça, otomotiv gibi seri imalatın bulunduğu bir çok sektörde kullanıcılarına hızlı ve bütünsel çözümler sunar. Bu sektörlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan bağlama aparatı ve fixtür tasarımları SolidCAM’in montaj ortamını kullanma, SolidWorks konfigürasyonları ve çoklu katılarla çalışma özelliği ile komple ve bütünleşik çözümler sunar.

2.5 Eksen Frezeleme izle

 

 


3 Eksen Frezeleme

SolidCAM 3 eksen takım yolu stratejisinde HSR(Kaba işleme), HSM(Finish operasyonları) ve HSS(İleri Yüzey İşleme Menüsü) menülerini kullanır.  Kaba ve finish işleme teknolojileri takımın asla keskin hareketine izin vermeyen yumuşak geçişlere sahip takım yollarından oluşur. Kalıplar, modeller  vb. form yüzeye sahip tüm parçalar bu modül işlenebilir.

3 Eksen Frezeleme izle

 

 

 


4 Eksen Indeks&Simultane(Poziyonlamalı&Sürekli İşleme)

4 eksen pozisyonlamalı operasyonlarda delik delme, kanal açma, havuz boşaltma, T kanal freze operasyonları, profil işlemleri bu modül ile yapılabilir.  Pozisyonlamalı operasyonlarda iş parçasını konumlamasından sonra  2\5 -3 eksen operasyonlarına devam edilebilir. Yapılan tüm pozisyonlamalı operasyonlar makine simülasyonu opsiyonu ile önceden gözlemlenebilir. 4. eksende yapılacak X,Y,Z,A ve B ekseninin sürekli hareketine izin veren tüm operasyonlar için kullanılan menüdür. Takım, takım şaftı ve takım tutucu korumaları rahatlıkla tanımlanabilir. Birden fazla kontrol yüzeyi seçilebilir. SolidCAM 4.eksen Simultane modülünde pazarda kendisini kanıtlamış işleme stratejilerini kullanır.

4 Eksen Frezeleme izle

 


5 Eksen Indeks&Simultane(Poziyonlamalı&Sürekli İşleme)

5 eksen pozisyonlamalı operasyonlarda delik delme, kanal açma, havuz boşaltma, T kanal freze operasyonları, profil işlemleri bu modül ile yapılabilir.  Pozisyonlamalı operasyonlarda iş parçasını konumlamasından sonra  2\5 -3 eksen operasyonlarına devam edilebilir. Yapılan tüm pozisyonlamalı operasyonlar makine simülasyonu opsiyonu ile önceden gözlemlenebilir.5. eksende yapılacak X,Y,Z,A ve B ekseninin sürekli hareketine izin veren tüm operasyonlar için kullanılan menüdür. Takım, takım şaftı ve takım tutucu korumaları rahatlıkla tanımlanabilir. Birden fazla kontrol yüzeyi seçilebilir. SolidCAM 5.eksen simultane modülünde pazarda kendisini kanıtlamış işleme stratejilerini kullanır.

5 Eksen Frezeleme izle

 


 Torna

SolidCAM Lower\Upper Turret, Back Spindle gibi tüm tornalama operasyonlarınızı destekler.  Taret senkronizasyonu sayesinde yaptığınız operasyon geçişlerinizi düzenlemenize yardımcı olur. Balans tornalama özelliği ile Upper ve Lower Taretinizi aynı anda kullanarak senkronize tornalama operasyonu yapmanızı sağlar ve zaman tasarrufu yaratır.

Torna izle

 

 


 Çoklu Eksen Tornalama

SolidCAM, torna ve C eksen torna için makine simülasyonları dahil yüksek kabiliyetlere sahiptir. Frezede olduğu gibi, kalan talaş işleme özelliği mevcuttur, operasyon şablonları tanımlayarak otomasyonu sağlayabilirsiniz, bilinen takım firmalarının tablolarına ulaşıp takım değerlerini otomatik almanızı sağlar ve tüm torna döngülerini destekler. Güçlü C eksen torna modülü, freze ve torna operasyonlarının aynı ortamda programlanmasına olanak sağlar. 2 eksenden 5 eksene kadar frezeleme işlemleri mümkündür. SolidCAM 5-Eksen(XYZCB) ve Sub – Spindle desteğini C eksen torna modülünde sunar.

Çoklu Eksen Tornalama izle

 


Prob

SolidCAM Probe modülü parça sıfırını tanımlamak veya üretimi tamamlanmış parça üzerinden ölçüler almak için tasarlanmış bir eklentidir. Tezgah’da tanımlanmış prob yardımıyla parça üzerindeki delikler, açılı ve yuvarlatılmış kenarlar ve diğer tüm unsurlar ölçülebilir. Parça üzerindeki tolerans dışı değerler ve sapmalar nominal ölçülerle kıyaslanarak kontrol ünitesi üzerinde rapor halinde görülebilir.

Prob izle

 


i-Machining 2D

En az %70 zaman tasarrufu ile maliyetleriniz azalacak ve rekabetçi yeni imajınız ile daha kısa sürede, daha ucuza, düşük maliyette bir çok iş üretebileceksiniz.

ı-Machınıng 2D izle

 

 

 


i-Machining 3D

iMachining 3D’nin sunduğu takımı tam boyda çalıştırma, bölgesel işleme ve akıllı pozisyonlama özellikleri sayesinde neredeyse kalkmaların ve boşta gezmelerin hiç olmadığı, görebileceğiniz en hızlı kaba kesimler elde edebilirsiniz.

ı-Machınıng 3D izle